گزارش مالی سونی برای سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ منتشر شد

گزارش مالی سونی برای سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ منتشر شد
خیلی بدبدنسبتا خوبخوبعالی (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

سونی گزارش مالی خود در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ را منتشر کرد که از افت قابل توجه سود به دلیل عملکرد ضعیف بخش های بازی و فیلم حکایت می کند.

گزارش مالی سونی در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ از افت ۴۸ درصدی سود نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل خبر می دهد. سود کلی سونی ۲.۱۰ میلیارد دلار در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ گزارش شده که نسبت به سود کلی این شرکت در مدت زمان مشابه در سال قبل (۳.۸۳ میلیارد دلار) کاهش قابل توجهی داشته است.

آمار فروش پلی استیشن ۴ در سال های مالی گذشته

درآمدهای این شرکت ژاپنی در مدت زمان یاد شده به ۲۲.۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به درآمدهای حاصل شده در مدت زمان مشابه در سال گذشته (۲۱.۴ میلیارد دلار) افزایش جزئی نشان می دهد.

بخش بازی سونی در این بازه زمانی عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشت. فروش پلی استیشن ۴ نسبت به تعطیلات آخر سال گذشته با کاهش ۲۵ درصدی مواجه شد و تنها ۶.۱ میلیون کنسول صادر شد.

سونی سال ۲۰۱۹ مجموعاً ۱۴.۱ میلیون پلی استیشن ۴ صادر کرد که نسبت به سال ۲۰۱۸ (۱۷.۱ میلیون) و ۲۰۱۷ (۱۹.۴ میلیون)، کاهش داشته و ضعیف ترین سه ماهه منتهی به تعطیلات را برای پلی استیشن ۴ از زمان رونمایی این کنسول در سال ۲۰۱۳ رقم زد. البته پلی استیشن ۳ نیز  اواخر نسل قبل با چنین آمار ضعیفی مواجه شده بود.

بخش فیلم سونی با عرضه چندین فیلم ضعیف سبب کاهش چشمگیر سود شد. این بخش در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی ۵۱ میلیون دلار سود کسب کرده که در مقایسه با سود ۱۰۷ میلیارد دلاری در مدت زمان مشابه در سال قبل تقریباً نصف شده است.

بخش عکاسی و سنسور سونی که برای گوشی ها پردازشگر تصویر و لنز تولید می کند، به دلیل مسابقه شرکت ها برای تولید گوشی با لنز بیشتر عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت. فروش بالای گوشی هایی که دوربین چندگانه دارند، فروش این بخش را با افزایش ۲۹ درصدی به ۲.۷ میلیارد دلار رساند و سود ۶۹۰ میلیون دلاری را عاید آن کرد.

نظرات ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *