طراحی رندر بر اساس تصور مخترعان قرن گذشته از ماشین پرنده

طراحی رندر بر اساس تصور مخترعان قرن گذشته از ماشین پرنده
خیلی بدبدنسبتا خوبخوبعالی (به این مقاله امتیاز دهید)
Loading...

ایده ماشین پرنده جدید نیست. تقریبا از زمانی که اولین ماشین تولید شده است، انسان همواره به دنبال راهی بوده تا آن را با هواپیما مخلوط کند و از دل آن یک ماشین پرنده بیرون بکشد. از همین رو محققین، پتنت‌ها و طرح‌های اولیه این ایده‌ها را به رندرهای با کیفیتی تبدیل کرده‌اند تا درک بهتری از این اده‌های داشته باشیم.

این ایده‌های مفهومی که از ماشینی با ملخ‌هایی شبیه چوب‌پنبه باز کن تا ماشینی با بال‌های قابل جدا شدن که در آشیانه‌های هوایی استفاده می‌شوند در بینشان پیدا می‌شود، همگی توسط خالقین اثر آن‌ها به عنوان پتنت ثبت شده بودند. این تصویرها که عموما با دست هم کشیده شدند، بلندپروازی انسان در مقاطع مختلف تکنولوژیک (از سال ۱۹۱۲ تا ۲۰۰۶) را نشان می‌دهد.

با این حال هیچ کدام از این طرح‌ها رنگ روشنایی روز را به خود ندیدند، ولی راه را برای اوبر، گوگل و شرکت‌های دیگر باز کردند تا ماشین پرنده واقعی را به مرحله تولید برسانند. این شرکت‌ها عملا تنها چند سال با عرضه «تاکسی هوایی» فاصله دارند، اما رویای آن به خیلی سال پیش باز می‌گردد. در سال ۱۹۰۱ که مرسدس در حال توسعه اولین ماشین مدرن به نام ۳۵HP بود، شخصی در آمریکا پتنت ماشین پرنده را به ثبت رسانید.

اما او اولین و آخرین کسی نبود که ایده‌ای این چنینی را در ذهن خود می‌پروراند. ایده‌های جالب و بعضا عجیب و غیر واقعی بسیاری در سال‌های بعدی پیدا شدند که بسیاری از ایده‌های قبلی را به خجالت وا می‌داشتند. یکی از محققین این پروژه می‌گوید:

این کار نشان دهنده احترام ما به تمام افرادی است که ایده‌های بلندپروازانه داشتند.مخترعین دیوانه‌ای که دنده «بالا» را نیز برای ماشین‌ها تصور می‌کردند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *