توافق ۱۵ میلیارد دلاری برادکام و اپل برای تامین قطعات وایرلس آیفون

توافق ۱۵ میلیارد دلاری برادکام و اپل برای تامین قطعات وایرلس آیفون
خیلی بدبدنسبتا خوبخوبعالی (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

روز گذشته شرکت برادکام از طریق کمیسیون ارز و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که قراردادی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار را با اپل منعقد کرده تا قطعات وایرلس مورد نیاز این شرکت را در اختیارش قرار دهد.

براساس این اسناد اپل و برادکام دو توافق جداگانه را با یکدیگر امضا کرده اند و قطعات قرار است در محصولات آتی اپل که طی سه سال و نیم آینده تولید می شوند به کار گرفته شوند.

در این خبر مشخص نشده که برادکام باید چه قطعاتی را در اختیار تولیدکننده آیفون قرار دهد. طبق تحلیل هایی که روی قطعات داخلی آیفون ۱۱ انجام گرفته برادکام چندین چیپ مورد استفاده در آیفون را برای اپل تامین می کند که از آن جمله میتوان به چیپ وای فای و بلوتوث اشاره کرد. همچنین چیپ RF مورد استفاده در این گوشی که امکان اتصال آن به شبکه های وایرلس را ممکن می کند نیز از محصولات برادکام است.

تحلیلگران ابراز امیدواری کرده اند که اپل طی سال های آتی چند آیفون ۵G را معرفی خواهد کرد و به همین واسطه فرصت لازم در اختیار سازندگان قطعات وایرلس قرار می گیرد تا کسب و کار خود را وسعت داده و قطعات سازگار با 5G خود را بفروش برسانند.

با این همه آنطور که پاتریک مورهد تحلیلگر موسسه Moor Insights گفته این احتمال هم وجود دارد که توافق صورت گرفته میان برادکام و اپل صرفا در مورد قطعات 4G باشد.

طبق گزارشی که وال استریت ژورنال در دسامبر گذشته منتشر کرد هم اکنون برادکام تلاش دارد یکی از واحدهای تولید چیپ خود را که روی ساخت تراشه های RF فعالیت می کند و قطعات مورد نیاز اپل را تامین میکند به فروش برساند.

در ماه دسامبر برادکام اعلام کرد که کسب و کار اپل ۲۰ درصد از کل درآمد خالص آن را در سال ۲۰۱۹ تشکیل داده و این رقم در سال ۲۰۱۹ برابر با ۲۵ درصد بوده است. اپل نیز اعلام کرده برادکام یکی از تامین کنندگان کلیدی آن در آمریکاست. در سال ۲۰۱۸ میلادی تحلیلگران JP Morgan برآورد کردند که هر کدام از آیفون های تولیدی اپل به مقدار ۱۰ دلار از قطعات تولیدی برادکام را در دل خود دارد.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *