تعریف جدیدی از تجمل؛ با ویژگی های کابین بنتلی فلایینگ اسپر آشنا شوید

تعریف جدیدی از تجمل؛ با ویژگی های کابین بنتلی فلایینگ اسپر آشنا شوید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نام برند بنتلی همواره در طول تاریخ با دو واژه کیفیت و تجمل عجین شده است. مثل همیشه در حال حاضر نیز محصولات بنتلی جزو لوکس ترین مدل های موجود به شمار رفته و افرادی که به دنبال بیشترین آسایش و آرامش ممکن حین سفر هستند، ساخته های این شرکت انگلیسی را جزو گزینه های اصلی در نظر می گیرند.

سدان فول سایز و مجلل فلایینگ اسپر (Flying Spur) یکی از مدل های پرطرفدار مزین به نشان بنتلی است. این خودرو در سال ۲۰۰۵ متولد شده و از آن تاریخ تاکنون در سه نسل مختلف به بازارهای بین المللی راه پیدا کرده است.

نسل اخیر بنتلی فلایینگ اسپر که ژوئن ۲۰۱۹ معرفی شد، بر اساس پلتفرم MSB گروه فولکس واگن توسعه یافته است. این پلتفرم توسط پورشه طراحی شده و نسل فعلی پانامرا هم از آن سود می برد. در مقایسه با نسل های پیشین، فلایینگ اسپر جدید از مهندسی پیشرفته تر و طراحی ظاهری و داخلی به مراتب مدرن تری برخوردار است.

به ظرافت بالای چراغ ها و گرافیک B شکل آنها توجه کنید

اما در کنار این موارد، بنتلی ادعا می کند فلایینگ اسپر ۲۰۲۰ از لحاظ کابین پیچیده ترین و پیشرفته ترین مدل تاریخ این شرکت محسوب می شود. در اطلاعیه رسمی که اخیرا منتشر شده، بنتلی به برخی از جزئیات جالب کابین این سدان تشریفاتی پرداخته است.

به گفته خودروساز انگلیسی در کابین هر دستگاه فلایینگ اسپر ۳۵۰ پنل چرمی به ۶۰ قسمت مختلف دوخته می شوند. این کار توسط ۱۴۱ صنعتگر زبده و با استفاده از نخ هایی به طول ۲ مایل (۳.۲۱ کیلومتر) انجام می پذیرد.

شاید دوست داران محیط زیست بپرسند چرم به کار رفته در کابین فلایینگ اسپر از کجا تامین می شود؛ بنتلی در پاسخ به این افراد می گوید هیچ حیوانی را صرفا برای بدست آوردن چرم قربانی نمی کند، بلکه برای تامین چرم مورد نیاز خود به سراغ محصولات بجا مانده از صنعت تولید گوشت از گاوهای شمال اروپا می رود. زیرمجموعه لوکس ساز فولکس واگن افزوده از آنجایی که در شمال اروپا انگل وجود ندارد، پوست گاوهای این منطقه صاف و یکدست بوده و فاقد هر گونه لکه است.

علاوه بر دقت در انتخاب مواد اولیه مرغوب و با کیفیت، بنتلی در انتخاب کارکنان مونتاژ کننده کابین فلایینگ اسپر نیز وسواس زیادی به خرج می دهد. هر فردی که بخواهد وارد این بخش شود، باید حداقل پنج ماه دوره های اختصاصی بنتلی را بگذراند تا استانداردهای لازم را کسب کند.

از آنجایی که راننده همیشه با فرمان خودرو تماس پیدا می کند، این قطعه از نظر بنتلی اهمیت فوق العاده بالایی دارد. به گفته این شرکت فرمان دست دوز فلایینگ اسپر با توجه به دقتی که صرف چرم و دوخت آن می شود، ظریف ترین فرمان فعلی موجود در صنعت خودرو است.

بنابر اطلاعیه رسمی، دور دوزی هر فرمان توسط کارکنان ماهر بنتلی چیزی حدود ۳.۵ ساعت طول می کشد. این زمان برای صندلی ها ۱۲ ساعت اعلام شده است؛ همچنین هر کدام از لوگوهای بنتلی که زیر پشت سری ها قرار دارند، دارای ۵,۱۰۳ گره کوچک هستند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *