برنامه زمانی انتشار اندروید ۱۱ برای گوشی‌های نوکیا منتشر شد

برنامه زمانی انتشار اندروید ۱۱ برای گوشی‌های نوکیا منتشر شد
از 1 تا 5 به خبر امتیاز دهید . ( چپ 5 - راست 1 ) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)
Loading...

«اچ‌ام‌دی گلوبال» نقشه راه به روز رسانی اندروید ۱۱ را برای برخی از گوشی‌های هوشمندش مشخص کرده است. این شرکت که سابقه خوبی در پشتیبانی نرم افزاری دارد، تصمیم دارد اندروید ۱۱ و قابلیت‌های آنرا حتی برای گوشی‌های ارزان‌قیمت خود نیز ارائه کند.

براساس نقشه راه مشخص شده، «نوکیا ۸.۳  5G» حداکثر تا دو ماه دیگر، نسخه اندروید ۱۱ را دریافت می‌کند. همچنین نوکیا ۸.۱ که تقریباً دو سال قبل به بازار عرضه شد نیز قرار است این به روزرسانی را طی سه ماهه جاری و قبل از سال نو میلادی دریافت کند.

نوکیا ۲.۲ و نوکیا ۵.۳ که نسبتا گوشی‌های هوشمند جدیدتری هستند و به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ وارد بازار شدند، در فهرست دستگاه‌هایی قرار دارند که به روز رسانی را در پاییز دریافت خواهند کرد.

اچ‌ام‌دی گلوبال برنامه ریزی کرده که در فصل زمستان پنج گوشی هوشمند دیگر از جمله نوکیا ۱.۳، نوکیا ۲.۳، نوکیا ۲.۴، نوکیا ۳.۴ و نوکیا ۴.۲ به روز رسانی اندروید ۱۱ را دریافت کنند.براساس سرعت پیشرفت برنامه، ممکن است در بهار سال آینده گوشی‌های هوشمند دیگری همچون نوکیا ۳.۲، نوکیا ۷.۲ و نوکیا ۶.۲ نیز اندروید ۱۱ را دریافت کنند. اگر سرعت کار خوب پیش نرود، بروزرسانی این دستگاه‌ها به فصل دوم ۲۰۲۱ موکول خواهد شد.

گوشی های هوشمند دیگری همچون نوکیا وان پلاس و نوکیا ۹ پیورویو نیز تابستان سال آینده به روز رسانی را دریافت خواهند کرد. تاخیر در دریافت نسخه اندروید ۱۱ برای پرچمدار نوکیا کمی تعجب آور است ولی نشان می‌دهد که احتمالا فروش خوبی نداشته است.

باید ببینیم چقدر از این نقشه راه و برنامه ریزی انجام شده به واقعیت تبدیل می‌شود و آیا اچ‌ام‌دی گلوبال می‌تواند طبق برنامه مشخص شده، اندروید ۱۱ را در دسترس دستگاه‌های فوق‌الذکر قرار دهد یا خیر.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *