آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره تلفن

آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره تلفن
از 1 تا 5 به خبر امتیاز دهید . ( چپ 1 - راست 5 ) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

ساخت اپل آیدی | همانطور که میدانید روش ساخت اپل آیدی تا حدودی عوض شده است و از ‌این‌ پس کاربران باید شماره ‌تلفن خود را نیز وارد کنند. در این مطلب قصد داریم به مرور مراحل ساخت اپل آیدی بدون استفاده از شماره تلفن بپردازیم.

ساخت اپل آیدی

پس از خرید گوشی آیفون اولین کاری که باید انجام بدهید این است که یک اپل آیدی برای خودتان بسازید. بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که اپل آیدی را بخرند اما با توجه ‌به حساسیت امنیت اپل آیدی، بهتر است که این کار را انجام ندهید. از این رو ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای محافظت از اطلاعات روی گوشی، و همچنین برای جلوگیری از قفل شدن گوشی آیفون، حتما چند دقیقه وقت بگذارید و اکانت اپل آیدی اختصاصی خود را بسازید.

ساخت یک اکانت اپل آیدی تا همین چند روز پیش بسیار راحت بود؛ اما کمپانی اپل اخیرا برای افزایش امنیت حساب کاربری اپل آیدی، قسمت جدیدی را به پروسه ی ساخت اپل آیدی اضافه کرده است. در این بخش جدید کاربر باید یک شماره ‌تلفن معتبر را وارد کند تا از طریق آن یک کد فعال‌سازی برایش ارسال شود. برخلاف ادعاهای سیاستمداران آمریکایی مبنی ‌بر تحت ‌تأثیر قرار نگرفتن مردم با تحریم‌ها، باز هم برای کاربران ایرانی محدودیتی اعمال شده است که باعث میشود آنها قادر نباشند برای ساخت اپل آیدی پیش ‌شماره‌ی ایران را انتخاب کنند و پیامک فعال‌سازی را دریافت کنند. با ‌این ‌حال، همیشه میتوانیم این مشکلات را دور بزنیم.

باید اشاره کنیم که این روش فعلا کاربردی است اما این احتمال وجود دارد که اپل در آینده‌ی نزدیک آن را اصلاح کند.

آموزش ساخت Apple ID بدون شماره تلفن

ساخت اکانت اپل آیدی تاکنون از طریق وب‌سایت رسمی appleid.apple.com برای کاربران امکان‌پذیر بود؛ اما پس از اضافه ‌شدن شماره ‌تلفن در فرم اپل آیدی، دیگر نمی‌توان از آن وبسایت برای ساخت اپل آیدی استفاده کرد؛ مگر اینکه شماره‌ی معتبر خارجی داشته باشید. از طرفی استفاده از شماره های مجازی را به هیچ وجه به شما توصیه نمی‌کنیم چرا که تاریخ انقضا دارند و همچنین در آینده برای شما مشکل ایجاد میکنند. گفتنی است که برای ساخت اپل آیدی اصلا لازم نیست که از نرم‌افزار تغییر IP استفاده کنید و می‌توانید بدون آن‌ها مراحل را دنبال کنید.

ساخت اپل آیدی با آیتونز بدون نیاز به شماره تلفن

برای ساخت اپل آیدی از طریق آیتونز (بدون شماره ‌تلفن) باید در ابتدا نرم‌افزار آیتونز را بر روی سیستم خود نصب کنید. لازم به ذکر است که ورژن های جدید آیتونز نیز از شما شماره ‌تلفن معتبر می‌خواهند؛ از این رو لازم است که نسخه‌های قدیمی‌تر را تهیه کنید. ما نسخه ی iTunes 12.10.5.12 را توصیه می‌کنیم.

مرحله‌ی اول:

نرم‌افزار آیتونز را اجرا کنید و سپس با توجه به تصویر زیر مراحل را طی کنید:

۱. در نوار ابزار بالا (سمت چپ) بر روی گزینه‌ی Account کلیک کنید تا زبانه‌ی آن باز شود.

۲. در زبانه ی باز شده بر روی Sign In کلیک کنید تا پنجره‌ی جدیدی باز شود.

مرحله‌ی دوم:

این پنجره برای ورود به‌ حساب کاربری اپل آیدی از طریق آیتونز در نظر گرفته شده است؛ همان ‌طور که در تصویر مشاهده میکنید، گزینه‌ی ساخت اپل آیدی در این قسمت هم وجود دارد؛ حال باید بر روی گزینه Create New Apple ID کلیک کنید تا وارد مرحله‌ی بعدی شوید.

مرحله‌ی سوم:

در این مرحله باید شناسه‌ی کاربر اپل آیدی و رمز عبور خود را بر اساس اطلاعات ایمیل شخصی‌تان وارد می‌کنید.

۱. ابتدا آدرس ایمیل و رمز عبور مورد نظر برای اپل آیدی را وارد کنید. به یاد داشته باشید که این آدرس ایمیل باید در دسترس شما باشد تا کد فعال‌سازی برای تایید ایمیل را دریافت کنید؛ پس به هیچ وجه از ایمیل جعلی یا ایمیل‌هایی استفاده نکنید که رمز عبور آن را به‌ خاطر ندارید. لازم به ذکر است که این آدرس ایمیل در واقع شناسه‌ی اپل آیدی شما می‌شود و برای استفاده از خدمات اپ‌ استور باید از آن استفاده کنید.

۲. در این مرحله باید کشور یا منطقه‌ی خود را انتخاب کنید. از آنجایی که از آدرس پستی آمریکا استفاده کرده اید، باید آن را روی United States قرار دهید.

۳. حال بر روی گزینه‌ی تأیید موافقت با قوانین و شرایط استفاده از خدمات اپل کلیک کنید تا گزینه ی Continue در گوشه‌ی پایین سمت راست فعال شود.

۴. سپس روی Continue کلیک کنید تا وارد مرحله‌ی بعدی شوید.

مرحله‌ی چهارم:

در این مرحله شما باید اطلاعات شخصی خودتان را وارد کنید. این اطلاعات را به هیچ وجه با دیگران به ‌اشتراک نگذارید؛ زیرا با این کار دسترسی کامل به اپل آیدی خودتان را در اختیار دیگران می‌گذارید. علاوه بر این فقط با این اطلاعات قادر هستید حساب اپل آیدی خود را بازیابی کنید یا رمز عبور را تغییر دهید.

۱. در این بخش نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد (میلادی) خود را وارد کنید.

۲. در ادامه باید سه سؤال امنیتی را انتخاب کنید و پاسخ آن را بدهید تا در آینده برای بازیابی حساب اپل آیدی یا خرید اپلیکیشن یا گیفت کارت بتوانید فرایند خرید را تکمیل کنید. لازم به ذکر است که ذخیره‌ی این پاسخ‌ها بسیار مهم است چرا که اپل  این سوال ها را هنگام خرید اپلیکیشن از شما خواهد پرسید و اگر به آنها پاسخ اشتباه بدهید، اکانت اپل آیدی شما مسدود خواهد شد؛ بنابراین بهتر است که این پاسخ ها را حتما در جایی ذخیره کنید.

۳. این بخش برای ارسال اخبار و تازه‌های اپل به ایمیل کاربر است. بهتر است که این گزینه را غیر فعال کنید تا در آینده اینباکس ایمیلتان شلوغ نشود؛ مطمئن باشید که با غیر فعال کردن آن چیز مهمی را از دست نخواهید داد.

۴. پس از تکمیل فرم، گزینه ی Continue فعال می‌شود. روی آن کلیک کنید تا به مرحله‌ی بعدی بروید.

مرحله‌ی پنجم:

این مرحله به اطلاعات پرداخت و آدرس پستی مربوط میشود.

۱. در ابتدا گزینه‌ی None را انتخاب کنید.

۲. مجددا نام و نام ‌خانوادگی را وارد کنید و سپس آدرس پستی از کشور آمریکا که از وب‌سایت fakeaddressgenerator دریافت کردید را به ‌ترتیب در فیلدهای مربوطه وارد کنید. به یاد داشته باشید که به هیچ وجه از اطلاعات حساب بانکی جعلی که توسط وبسایت مذکور ارائه میشود استفاده نکنید. می‌توانید فیلد مربوط به Apt و suite و bldg را خالی بگذارید. سپس نام شهر را وارد کنید و یک ایالت را از بین ۵۰ ایالت آمریکا انتخاب کنید.

در صورتی که به ‌وب‌سایت آدرس‌های پستی جعلی دسترسی نداشتید، می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

آدرس اول:

  • Street: ۱ Infinite loop
  • City: CUPERTINO
  • Province: CA
  • Zipcode: ۹۵۰۱۴.۲۰۸۳
  • Tel: ۰۳۱ ۱۲۹۸۵۶۷

آدرس دوم:

  • Street: ۹۵۹۲, Harding Avenue, Surfside
  • City: Miami
  • Province: FL
  • Zipcode: ۳۳۱۵۴
  • Tel: ۳۰۵.۸۶۱۱۰۷۷

۳. برای ثبت اطلاعات واردشده و ورود به مرحله ی بعد بر روی گزینه‌ی Continue کلیک کنید.

مرحله‌ی ششم:

حال باید اپل آیدی خود را تأیید کنید. در واقع از اینجا به بعد روال تأیید اپل آیدی مانند قبل است و از طریق ارسال کد تأیید به آدرس ایمیل انجام می‌شود؛ این در حالی است که در شیوه‌ی جدید کد تأیید برای شماره ‌تلفن وارد شده ارسال خواهد شد.

۱. کد تأیید به همان آدرس ایمیلی ارسال می‌شود که در ابتدای فرایند ساخت اپل آیدی از طریق آیتونز وارد کردید.

۲. به ایمیل خود مراجعه کنید و پیام ارسال ‌شده‌ از طرف اپل را باز کنید و سپس کد شش ‌رقمی را تایپ کنید.

۳. اگر ایمیل را دریافت نکردید، پس از چند دقیقه روی گزینه‌ی Request a New Code کلیک کنید تا دوباره ایمیل برایتان ارسال شود.

۴. پس از تایپ کد تأیید، گزینه‌ی Verify فعال خواهد شد. روی این گزینه کلیک کنید تا وارد مرحله‌ی آخر شوید.

مرحله‌ی هفتم:

با ورود به این مرحله، ابتدا با پیامی رو‌به‌رو می‌شوید که اپل آیدی در حال آماده‌سازی است. باید چند لحظه منتظر باشید تا فرایند تکمیل شود.

۱. در آخر پیامی نمایش داده می‌شود که اپل آیدی شما اکنون برای دسترسی به خدمات اپل آماده است.

۲. روی گزینه‌ی ادامه کلیک کنید تا وارد Store آیتونز ‌شوید.

در آخر می‌توانید از آدرس اپل آیدی خود برای راه‌اندازی گوشی آیفون خود استفاده کنید. دلیل درخواست شماره تلفن برای ساخت اپل آیدی فقط و فقط افزایش امنیت کاربران است؛ با کمک شماره ‌تلفن قابلیت تأیید دومرحله‌ای روی گوشی‌ها فعال میشود تا اگر رمز عبور اپل آیدی به‌ سرقت رفت، همچنان امنیت اطلاعات شخصی کاربران حفظ شود. ناگفته نماند که در آینده میتوانید از شماره تلفن برای بازیابی رمز عبور فراموش‌شده استفاده کنید.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *