نجوم و هوا و فضا

مشاهده ی صفحه مربوط به هوا و فضا
۲ روز پیش
amirestiri

تلسکوپ فضایی اسپیتزر پس از ۱۶ سال به پایان راه رسید

تلسکوپ فضایی اسپیتزر که آسمان را در طول موج فروسرخ رصد می‌کند پس از ۱۶ سال به پایان ماموریت خود نزدیک می‌شود و تنها چند روز دیگر خاموش خواهد شد. اسپیتزر با مشکلاتی مواجه شده ادامه مطلب

۲ روز پیش
amirestiri

آیا جهان بی‌پایان است؟

نظریه‌ی بیگ‌بنگ در سطح گسترده‌ای به‌عنوان آغاز جهان پذیرفته شده است؛ اما برخی نظریه‌ها، در تضاد با بیگ‌بنگ هستند.  طبق روایت رایج، جهان دارای یک آغاز، میانه و یک پایان است. آغاز جهان با رویداد بیگ‌بنگ در ادامه مطلب

۶ روز پیش
amirestiri

کشف دومین سیاره فراخورشیدی به دور نزدیک‌ترین ستاره به خورشید

حدود چهار سال پیش اخترشناسان موفق به کشف یک سیاره فراخورشیدی به دور ستاره پروکسیما قنطورس، نزدیک‌ترین ستاره به منظومه شمسی،‌ شدند. اکنون داده‌های جدید نشان می‌دهند که احتمالا سیاره‌ای دیگر نیز در این منظومه وجود دارد.

۱ هفته پیش
amirestiri

ماهواره‌ ظفر برفراز ماهواره‌ بر سیمرغ به فضا پرتاب خواهد شد

ماهواره‌های ظفر ۱ و ۲ پس از انجام آزمایش‌های نهایی، برای پرتاب راهی پایگاه فضایی شدند. دیروز در حساب توییتری رئیس سازمان فضایی ایران از آماده‌شدن ماهواره‌های ظفر خبردار شدیم. صبح امروز، ۲۹ دی، قرارداد تحویل ادامه مطلب

فیلم و سینما

مشاهده ی صفحه مربوط به فیلم و سینما
۱ هفته پیش
amirestiri

فیلم «۱۹۱۷» مهم‌ترین جایزه انجمن تهیه‌کنندگان را تصاحب کرد

فیلم ۱۹۱۷ به کارگردانی سم مندس جایزه بهترین فیلم تهیه‌شده در سال ۲۰۱۹ را در سی و یکمین مراسم اهدای جوایز انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا که شنبه این هفته برگزار شد به دست آورد.

۲ هفته پیش
amirestiri

لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۰ اعلام شد

بعد از آنکه با برندگان گلدن گلوب و جوایز منتقدان سینمای جهان آشنا شدیم، نوبت به مهمترین رویداد سینمایی جهان خواهد رسید؛ اسکار ۲۰۲۰.

۲ هفته پیش
amirestiri

برادران وارنر قراردادی با استارتاپ Cinelytic برای پیش‌بینی فروش فیلم‌ها امضا کرد

قرارداد جدید با استارتاپ Cinelytic به شرکت برادران‌وارنر امکان می‌دهد تا از الگوریتم‌های این استارتاپ برای پیش‌بینی فروش فیلم‌ها استفاده کند.

۳ هفته پیش
amirestiri

نامزدهای جوایز بفتا ۲۰۲۰ اعلام شد

فردای برگزاری جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۰، نامزدهای جوایز بفتا ۲۰۲۰ هم اعلام شدند.

کتاب و کتابخوانی

مشاهده ی صفحه مربوط به کتاب و کتابخوانی
۱ ماه پیش
amirestiri

۵ کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای مطالعه تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی

اگر قصد خرید کتاب برای هدیه دادن را دارید یا می خواهید در سفرهای طولانی و بعضا خسته کننده درون شهری اندکی از زمان خود استفاده ببرید باید بدانید که بیل گیتس فهرست جدیدی از کتاب های مورد علاقه اش برای مطالعه را منتشر کرده است. روز سه شنبه این هفته گیتس عنوان پنج کتاب شامل یک رمان را منتشر کرد که به تصورش بهترین حسن ختام برای سال ۲۰۱۹ میلادی هستند.